Jaka lustrzanka będzie najlepsza dla początkującego fotografa?

Inwestycja w lustrzankę powinna być dobrze przemyślana. Warto wcześniej przemyśleć czy na pewno potrzebujemy takiego sprzętu, gdyż musimy zapamiętać, że inwestycja w lustrzankę nie polega tylko i wyłącznie na zakupie aparatu i zapomnieniu o wydatkach. Do lustrzanki trzeba także dokupić obiektywy, filtry i inne akcesoria, które umożliwią nam robienie coraz to lepszych i bardziej efektownych zdjęć.

Lustrzanka na początek

Na początku warto zrezygnować z super drogich aparatów na rzecz przystępnego cenowo sprzętu, który i tak będzie wypadał bardzo dobrze pod względem parametrów. Dobrą lustrzankę cyfrową kupimy już za 2000 złotych, ale warto dołożyć nieco więcej, gdyż za 2500 złotych otrzymamy już całkiem porządny sprzęt.

Nikon D3300

Nikon D3300 to pierwsza z naszych propozycji. Jest to idealna lustrzanka dla początkujących, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z nauką fotografii. Aparat jest lekki i niewielki, ale wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami. Za niespełna 2500 złotych otrzymujemy bardzo dobry wizjer optyczny, Wi-Fi i możliwość nagrywania filmów Full HD. 24-megapikselowa matryca pozwala na uzyskanie bardzo dobrych jakościowo zdjęć.

Sony SLT-A58

Początkujący fotografowie powinni także zainteresować się lustrzanką Sony SLT-A58 wyposażoną w elektroniczny wizjer i wychylny ekran. Koreański producent zainstalował w aparacie wysokiej jakości matrycę 20 Mpix, która gwarantuje naprawdę niezłe zdjęcia. Aparat ma oczywiście trochę wad, ale nie są one aż tak ogromną przeszkodą dla początkujących adeptów fotografii.

Canon EOS 4000D i 2000D

Obydwa aparaty od Canona wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania, oba wykorzystują matrycę APS-C i procesor DIGIC4+. Oba aparaty pozwalają wykonywać dobre jakościowo i atrakcyjne zdjęcia. Tańszy model 4000D wyposażony jest w matrycę 18 Mpix i 2,7-calowy ekran oraz Wi-Fi, a droższy 2000D oferuje także dodatkowo NFC i jest wyposażona w 3-calowy ekran oraz matrycę 24 Mpix. Wiele osób bardzo ceni sobie te aparaty, uznając je za jedne z najlepszych dla początkujących użytkowników.