Jak wybrać odpowiedni statyw do smartfona?

Nie da się ukryć, że aparat w naszym smartfonie nam nie zastąpią lustrzanki profesjonalnej. Jednak jak najbardziej posłużyć może do robienia naprawdę dobrych zdjęć. Producenci marek wiodących się wręcz prześcigają w ulepszaniu co rusz aparatów w naszych telefonów. Oddają je do nam do użytku. Nie dziwi nas jednak fakt, że do smartfonów znajdziemy całą masę akcesoriów fotograficznych. Na pewno niezbędnym jak i także jednocześnie najważniejszym sprzętem jest statyw do smartfona.

Jaki do telefonu statyw?

Wybierając fotograficzny statyw musimy pamiętać, że smartfony nasze nie posiadają gwintu o wielkości 1/4, który służy do montażu. Użyć musimy dlatego przejściówki specjalnej czy też kupić statyw, który jest dedykowany do telefonów. Mamy wiele opcji. Poznajmy najlepsze z nich. Pierwsza propozycja to mały trójnóg. Jest naprawdę mały jak i także lekki. Wcale nie zajmuje dużo miejsca. Jest to niewiele mniej od telefonu. Zmieści się bez problemu w większej kieszeni czy też w małej torebce. Mamy wśród nich do wyboru statywy bardziej stabilne z nóżkami krótkimi czy też takie z teleskopowymi nóżkami, które są o wiele, wiele dłuższe. Trójnogi małe są wręcz niezbędne. Przydadzą się także w fotografowaniu krajobrazów. Statyw tego typu jest również doceniany dla początkujących vlogerów. Dzięki temu nasze zdjęcia będą ostre oraz także naświetlone dobrze.

Selfie stick

Dla trójnoga bardzo dobrą alternatywą jest selfie stick. Jest to po prostu kijek do selfie. Jest to nic innego jak teleskopowy oraz ręczny wysięgnik. Na końcu zawsze jest umieszczany telefon. Statyw taki posiada również bluetooth. Za jego pomocą aparat łączy się ze selfie stickiem. Pozwala nam to na zrobienie naprawdę świetnego zdjęcia. Przed zakupem upewnijmy się czy oby na pewno kijek do selfie posiada w ogóle możliwość regulowania głowicy. Ułatwi nam to kadrowanie oraz samą rękojeść antypoślizgową. Chodzi o to, aby nie stracić telefonu w momencie najmniej oczekiwanym.