Aparat Canon EOS 1300D – czy to dobry sprzęt?

Lustrzanka cyfrowa Canon EO6 1300D jest skierowana w szczególności do początkujących fotografów. Na rynku istnieje od 2016 roku. Co warto wiedzieć o tym sprzęcie? Dowiecie się Państwo tego z tego artykułu – zachęcamy do lektury!

Canon EOS 1300D – matryca oraz wydajność

Matryca CMOS aparatu Canons EOS 1300D posiada 18 megapikseli i współpracuje z procesorem DIGIC 4+. Zakres częstotliwości ISO matrycy występuje w przedziale od ISO 100 do ISO 6400, lecz można też uzyskać rozszerzenie do ISO 12800. W trakcie wykonywania zdjęć seryjnych możliwa jest szybkość 3 kl./s – będzie się ona sprawdzać w długich seriach plików JPEG, jednakże bufor umożliwia zapis w serii tylko w 5 klatkach w formacie RAW.

Jeżeli natomiast chodzi o autofokus, to ma on 9 punktów, w tym jeden jest krzyżowy.

Canon EOS 1300D – wygląd zewnętrzny

Lustrzanka Canon EOS 1300D posiada obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego. Uchwyt i pewien obszar tylnego panelu pokrywa guma ułatwiająca stabilną pracę z aparatem. Model ten posiada także wbudowaną lampę błyskową pop-up, gorącą stopkę oraz wyjście na statyw. Przyciski i pokrętła natomiast gwarantują przystępną ergonomię pracy. Waga korpusu wraz z akumulatorem to 484 g.

W porównaniu do poprzednika, mamy do dyspozycji lepszy ekran, którego rozdzielczość jest zwiększona do 920 tys. punktów. Lepszą obsługę wyświetlacza w zależności od oświetlenia można ułatwia 7-stopniowa regulacja jasności.

Jakie funkcje posiada Canon EOS 1300D?

Aparat Canon EOS 1300D posiada funkcję redukcji szumów oraz umożliwia nagrywanie filmów w jakości Full HD. W trakcie filmowania możliwe jest ręczne kontrolowanie parametrów ekspozycji. Oprócz tego, możliwe jest nakładanie artystycznych filtrów na wykonane wcześniej zdjęcia. Co więcej, aparat ten posiada opcję korzystania z modułu Wi-Fi oraz łączności NFC i możliwość włączenia modułu GPS.

Lustrzanka ta jest odpowiednia dla osób rozpoczynających przygodę z fotografią i szukających dobrego, lustrzanego sprzętu, który można dostać w przystępnej cenie.