Jakie zabawki wybierać dla małego dziecka

Jakie zabawki wybierać dla małego dziecka

Wybór zabawki dla dziecka jest dużym wyzwaniem dla rodziców. Warto w tej sytuacji wiedzieć, co powinniśmy wybrać, a także odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ta zabawka jest naprawdę odpowiednia dla tego wieku. Dobrze byłoby, gdyby dziecko było zainteresowane tą zabawką, aby wprowadzić je w ten świat i pomóc mu dokonać właściwego wyboru. Wiadomo, że zabawki dla dzieci są podzielone na kilka grup i można je wybrać według określonego klucza.

Pierwsza zabawka dla dziecka

Pierwsze zabawki dla naszych maluchów powinny być miękkie i w kontrastowych kolorach. Kontrastujące kolory są bardzo ważne, bo wzrok jest najsłabiej rozwiniętym zmysłem u małych dzieci. Dopiero po kilku pierwszych miesiącach życia niemowlęta zaczynają lepiej dostrzegać poszczególne kolory i kształty. Tylko wówczas dziecko pokocha taką zabawkę. Wiele firm produkuje różnego rodzaju miękkie Zabawki dla dzieci, czyli produkt wysokiej jakości w niskiej cenie! . Pomogą one naszemu maluchowi zasnąć i będą jego przyjacielem przez wiele lat.

Co wybierać dla nieco starszych dzieci?

W późniejszym etapie życia nasze maluchy wkraczają w kolejny, istotny etap swojego życia. Zaczynają poznawać świat. Po okresie niemowlęcym rezygnujemy z grzechotek i poszukamy czegoś bardziej “złożonego”. Jest to zdecydowanie czas na zabawki edukacyjne, takie jak lalki, klocki i inne zabawki, które wymagają od dziecka siedzenia w pozycji pionowej. To zdecydowanie idealny wiek na pierwszy samochód, kuchnię, rower i bardziej skomplikowane “konstrukcje” dla dziecka.

Przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo

Wybierając zabawki dla dzieci, należy zwrócić uwagę na to, czy są one przeznaczone dla dzieci w wieku zalecanym przez producenta. Można ustalić, czy opakowanie zawiera małe części, które mogą zostać połknięte przez dziecko. Należy jednocześnie zwrócić uwagę na tworzywa, z jakich te zabawki zostały zrobione. Coraz więcej zabawek jest zrobionych z drewna. I nie bez przyczyny, bo takie zabawki są nie tylko przepiękne i trwał, ale także bardzo ekologiczne, a przede wszystkim bezpieczne.