Jakie zabawki powinny znaleźć się w dziecięcym pokoju

Jakie zabawki powinny znaleźć się w dziecięcym pokoju

Dziecięce pokoje coraz częściej przepełnione są różnymi zabawkami. Nie ma się co dziwić okazji do obdarowania dzieci na przestrzeni roku jest wiele od urodzin, poprzez dzień dziecka, Mikołaja, a kończąc na prezentach Świątecznych. Po drodze jeszcze kilka zabawkowych zakupów bez okazji i po roku robi się pokaźny stos zabawek. Co zrobić by w pokoju dziecięcym znalazły się zabawki, które są wartościowe? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Postaw na jakość nie ilość

Zabawki dla dzieci to element wystroju każdego dziecięcego pokoju. Nie da się tego uniknąć, a wręcz jest to pożądane, ale trzeba podchodzić do tego z umiarem. W zakupie zabawek powinna się liczyć ich jakość, a nie ilość. Lepiej kupić jedną droższą zabawkę, która będzie rosnąć razem z dzieckiem i będzie trwała, niż wybrać kilka zabawek, które w krótkim czasie ulegną zniszczeniu i będą nadawać się do wyrzucenia. Oczywiście czasami warto uleć zachcianką dziecka i wybrać jakąś zabawkę, która nie koniecznie spełnia normy jakościowe, ale podoba się dziecku, ale generalnie lepiej konsekwentnie zaopatrywać dziecko w zabawki, które będą funkcjonalne i trwałe.

Jeśli szykuje się jakaś okazja np. urodziny dziecka i zjadą się goście warto osoby, które pytają co mogą kupić nakierować na konkretne zabawki, które spełniają normy jakościowe i estetyczne. Można też poprosić kilka osób o złożenie się na jeden większy prezent i kupić coś o czym dziecko marzy.

Wybierz zabawki, które pełnią również funkcje edukacyjną

Zabawki dla dzieci, które powinny znaleźć się w dziecięcym pokoju powinny nie tylko bawić, ale również uczyć. Oczywiście nie chodzi tu o standardową naukę jak w szkole. Na rynku jest wiele ciekawych propozycji zabawek edukacyjnych, które zajmą dziecko na dłużej, a przy okazji sprawią, że będzie się Ono lepiej rozwijać.

Do zabawek pełniących funkcję edukacyjną można zaliczyć:

– klocki

– zestawy konstrukcyjne

– instrumenty muzyczne dla dzieci

– zabawki, które wspierają odgrywanie ról (np. kucharz, fotograf, nauczyciel, mechanik)

– puzzle

– sortery