Jak kupować tylko bezpieczne zabawki dla dzieci

Jak kupować tylko bezpieczne zabawki dla dzieci

Do prawidłowego rozwoju niezbędne są zabawki dostosowane do wieku dziecka. Nie powinny one zastępować czasu spędzanego przez rodziców z dziećmi, ale pomagać w rozwijaniu ciekawości, zdolności percepcyjnych lub po prostu sprawności ruchowej dziecka. Podczas robienia zakupów tego rodzaju pamiętajmy, że zabawki pomagają dzieciom nie tylko bawić się, ale także odkrywać cały otaczający je świat.

Jakie cechy powinna mieć dobra zabawka?

Wybierając lalki, klocki, albo też gry dla naszych dzieci, szukamy czegoś wyjątkowego, wciągającego i zabawnego. Musimy pamiętać o ich zainteresowaniach, preferencjach i wartości, jaką mogą wnieść do swojego życia. Idealna zabawka to taka, która sprawia dziecku radość i pomaga mu rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności. Ażeby tak się stało, powinna ona być odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych maluchów. Jest to ściśle związane z ich umiejętnościami rozwojowymi.

Dlaczego wiek dziecka ma znaczenie?

Dawanie małym dzieciom zbyt skomplikowanych zabawek przeznaczonych dla starszych dzieci może utrudnić im rozwój umiejętności percepcyjnych. Zbyt duża liczba elementów, bardzo skomplikowane mechanizmy zabawek, zbyt szczegółowe ilustracje, nieatrakcyjne kolory itp. to szereg cech, które nie tylko nie przyspieszają rozwoju małych dzieci, ale wręcz uniemożliwiają im zabawę. Na przykład, kupując dziecku zabawkowy samochód, pamiętajmy, że powinien mieć on postać miękkiej maskotki, a nie metalowej zabawki na kółkach, która może być niebezpieczna.

Bezpieczne Zabawki dla dzieci (bezkompromisowa jakość i profesjonalna obsługa – sklep online). Jak kupować?

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na specyfikację wiekową opakowania podaną przez producenta. Obejrzyjmy zabawkę i oceńmy jej bezpieczeństwo, jeśli jest odpowiednia dla wieku dziecka. Przyjrzyjmy się opakowaniu i przeczytajmy informacje i oznaczenia znajdujące się na etykietach. Należy podkreślić, że zabawki dla dzieci są postrzegane jako bezpieczne tylko w sytuacji, kiedy uwzględni się wiek malucha i to warto brać pod uwagę w czasie robienia zakupów.